V BŘEZNU praktikujte výhodně Online

Rychlý kontakt +420774533357

O mně

"Vedu lidi k uvědomění a poznání sebe sama, skrze dokonalý nástroj těla a posvátnou disciplínu jógy."

 

Jógu jsem začala praktikovat v roce 2003 a téměř desetiletí jsem byla pouze v roli studentky. Iyengar metodě se věnuji od roku 2008. Od první chvíle, kdy jsem vedla první lekci, jsem cítila, že jsem doma. Toto vnímám při práci s lidmi dodnes. Praktikovala jsem se světovými učiteli po celé Evropě a od roku 2016 jsem absolvovala čtyři studijní pobyty v Ramamani Memorial Iyengar Yoga Institutu v indické Puně u rodiny Iyengarů, o kterých si můžete počíst v mém blogu. Vzdělávám se u těch nejlepších, a to s nadšením předávám vám.

Jana Chadimová

Reference

Nejkomplexnější, nejcelostnější a zároveň nejpřirozenější cvičení, jaké jsem zatím poznal. Protahuje, zpevňuje, posiluje, narovnává a přitom tím nejjednodušším způsobem. Žádné zbytečné pohyby. Rovnou na věc tou nejefektivnější cestou. Jóga mě naučila se narovnat. Už tuším, co je to správné držení těla. To žádný fyzioterapeut nedokázal. Díky józe už mě nebolí záda. Díky józe konečně můžu být svůj.
Radek H.IT specialista
Hledala jsem studio, ze kterého bych měla vnitřní dobrý pocit, kde bych věděla, že právě budou i širší souvislosti, že už se nedostanu do stavu, že si lekce jen odcvičím, ale že budu v rukou lektora, který má o jógu skutečný zájem a rozumí principům a dokáže je předat. A to jsem našla na Tvém webu a následně i ve Tvých lekcích 😊 Teď pro mě jóga znamená nedílnou součást mého života. Z hodiny odcházím ve stavu vnitřního smíření, klidu, srovnaných myšlenek a uvolnění. Moje tělo i mysl jsou stejně naladěná – spolu v harmonii, to co cítím v mysli, se odráží na stavu těla. Je to úžasný pocit, se kterým jsem se dříve nesetkala. Učím se, jak vnímat okamžik přítomnosti. V běžném životě jsem „zrychlená“ a netrpělivá, a tak se mi díky józe pod tvým vedením daří i postupné zpomalování.
Pavlína P.Manažerka centrály Justo.cz
Jóga je pro mě chvilka pro sebe, zažívám příjemný pocit po cvičení, uvolnění, dobrou náladu, ale mám i radost z pokroku. Na lekcích jsou milí lidé a velmi milá lektorka.
Iva K.

Časté otázky

Co je Iyengar jóga?

Iyengar jóga je jeden z hlavních světových stylů jógy založený na učení B.K.S. Iyengara. Metoda klade důraz na preciznost a srovnání těla a postupnou práci dovnitř.
Učitelé této metody mají hluboké praktické i terapeutické porozumění a umí jej aplikovat dle potřeby na různé ásanové pozice. Díky této schopnosti umí vytvořit smysluplné a účinné sekvence, které přináší specifické mentální i fyzické benefity.
Učitelský trénink a certifikační proces je znám svou přísností a náročností. Toto zajišťuje, že všichni ceritifikovaní učitelé mají vysoký standard nejen v porozumění techniky ásan, ale i zkušenost ve výuce. Tento detailní a strukturovaný systém výuky jógy může být aplikován na individuální potřeby pro všechny věkové kategorie a tělesné typy.

Která lekce a pokročilost je pro mě vhodná?

Začátečník
Pokud jste nováček na józe, chcete zkusit Iyengar jógu, nebo se chcete naučit základní principy Iyengar jógy, začněte s touto úrovní. 0-12 měsíců praxe.
Mírně pokročilí
Začněte s touto úrovní, pokud praktikujete Iyengar jógu alespoň rok, nebo jste se účastnili alespoň 2 kurzů IY kdekoliv. Pokud máte zkušenosti z jiné školy jógy, doporučuji nejprve vyzkoušet lekci začátečníci, a poté se rozhodnete. 12-24 měsíců praxe.
Pokročilí
Pokud praktikujete Iyengar jógu a hledáte výzvu a pokročilejší úroveň lekcí, a máte zkušenosti s praxí inverzí a záklonů. Obecně tato úroveň vyžaduje minimálně 2 roky pravidelné praxe Iyengar jógy.
V této metodě není důležité co dokážete, ale v jaké kvalitě a s jakou kontrolou a stabilitou.

Jak rezervuji lekci?

Rezervaci lekce můžete po přihlášení a po nabití finančního kreditu provést v rezervačním systému zde: REZERVACE

Co potřebuji s sebou na lekci?

Na lekci Iyengar jógy je vhodné tričko s krátkým rukávem, a kraťasy nad kolena, nebo legíny. Učitel potřebuje vidět jasně nohy, od kotníků až po stehna. Pomůcky na cvičení včetně podložek jsou k dispozici ve studiu.

Jaké jsou storno podmínky?

Rezervovanou lekci je nutné rezervovat nebo zrušit nejpozději 3 h před jejím začátkem. Ranní lekce max 12 hodin předem. Více ve Všeobecných obchodních podmínkách.

Kde mohu parkovat?

Parkování je možné na Vinohradské ul.na oranžových (do 120min) nebo zelených (do 6h) zónách, nebo pod Žižkovskou věží. Cena je 40 Kč/h. PARKOVIŠTĚ

Zvládnu se připojit na ZOOM lekci? Neumím moc s technikou, ale chtěla bych cvičit doma.

Ano zvládnete. Potřebujete počítač/tablet a dobré připojení k internetu. Do emailu vám přijde odkaz, kliknete, PC vám stáhne aplikaci, a objevíte se v mé virtuální místnosti. Pokud se vám nedaří, zavoláte mi dostatečně času před lekcí, a společně vyzkoušíme se připojit.

Je pro mě vhodný pobyt s Iyengar jógou, když jsem začátečník a zatím Iyengar jógu neznám?

Ano. Na pobyty s Iyengar jógou jezdí jak začínající tak pokročilí studenti a víkend není omezen úrovní dovedností nebo délkou praxe. Můžete naopak v celistvosti poznat co Iyengar jóga nabízí, jelikož zažijete jak vedenou ásanovou praxi, ukázky, vysvětlení, tak vedené dýchání, filosofii a vždy něco v programu navíc, což běžná lekce neobsáhne.

Je Iyengar jóga pro mě?

  • Máte rádi řád věcí, logiku, strukturu a organizovanost?
  • Máte rádi preciznost a pečlivost?
  • Jste ochotni vydat úsilí a nejste líní pro to něco udělat?
  • Chcete jít postupně od lehčího k těžšímu a bezpečně rozvíjet své možnosti a nezranit se u praxe jógy?
  • Chcete pracovat s učitelem, který se účastnil několikaletého tréninku, než začal vyučovat jógu?
  • Chcete autentičnost projevu učitele a ne mechanický monotónní hlas?
  • Chcete zažít zdroj, techniky a know-how od BKS Iyengara, ze kterého čerpá většina stylů jógy i lektorů?
  • Chcete být vedeni a ne jen kopírovat předcvičujÍcího, který ukazuje co umí, ale nevyučuje, není s Vámi v kontaktu a ani se na vás nedívá?
  • Jste ochotni vystoupit ze své komfortní zóny a s pokorou se učit o sobě a své mysli?
 
Odpověděli jste si ano? Pak neváhejte a vyzkoušejte mé lekce!